Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Pasdite në pjesët lindore dhe juglindore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 34 gradë.

Në Shkup moti do të jetë em diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsiusë.

MARKETING