Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me vranësira lokale. Në orët e pasdites në pjesën veriore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale shiu.
Në vend do të fryjë erë e lehtë pjesa perëndimore dhe veriperëndimore.

Temperatura minimale do të lëvizin nga 8 deri në 18 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 22 deri në 33 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti pritet të jetë me i qëndrueshëm, ndërsa nga dita e mërkurë pritet të ketë rritje të temperaturave ditore.

MARKETING