Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, të cilat do të jenë më të bollshme (mbi 20 l/m2). Në zonat malore do të ketë reshje bore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtime të ndryshueshme. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 8 deri në 15 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe me erë të dobët nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 13 gradë.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif