Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell, pasdite dhe gjatë natës me reshje lokale shiu.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 9 deri në 16 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare, pasdite me reshje lokale shiu. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 16 gradë.

Të dielën do të ketë reshje shiu dhe vende-vende më të bollshme (mbi 20 l/m2). Në zonat malore reshjet do të jenë bore. Edhe të hënën do të ketë reshje të herëpashershme shiu.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif