Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në vend do të jetë me vranësira dhe periudha diellore. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -6 deri në 2, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 10 deri në 17 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif