Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot moti do të jetë në mëngjes shumë ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell me pak vranësira lokale. Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë -10 dhe ajo maksimalja 10 gradë.

Në Shkup mëngjesi do të jetë i ftohët, me diell me pak vranësira gjatë ditës. Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior, ndërsa temperatura në kryeqytet do të jetë -8 deri në 7 gradë.