Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në mëngjes do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.
Temperatura minimale do të jetë në interval prej -13 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 8 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, në mëngjes shumë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.