Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës.
Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi i pjesës veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 2, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 3 deri 10 gradë Celsius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i ndryshueshëm, ndërsa ditën e shtunë do të ketë kushte lokale për reshje të borës.