Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht në pjesët jugore të vendit ku reshjet do të jenë më të dendura.

Në male dhe në viset më të larta reshjet do të jenë me dëborë. Pasdite reshjet do të ndalen por vranësirat do të mbeten. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 9 gradë.