Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diel me vranësira të vogla deri në mesatare. Paradite nëpër fushëgropa do të ketë paraqitje të mjegullave ose vranësirave, por gjatë ditës do të fryejë erë mesatare veriperëndimore, e cila do të shkaktojë ulje të kushteve për mot me mjegulla nëpër fushëgropa.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 6 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të ketë paraqitje të mjegullave ose vranësirave të vogla, që gjatë ditës do të zvogëlohen dhe do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 10 gradë Celsius.

Nesër dhe të dielën do të mbajë mot stabil, ndërsa nëpër fushëgropa edhe më tej do të ketë paraqitje të mjegullave dhe vranësirave të vogla me intensitet të ndryshueshëm. Të hënën paradite akoma do të ketë mjegulla, ndërsa nga fundi i ditës dhe të martën do të mbizotërojë mot me vranësira me reshje të përkohshme të shiut ndërsa në male të borës dhe do të fryejë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

MARKETING