Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Nëpër disa lugina dhe përgjatë Vardarit do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta të cilat gjatë ditës do të zvogëlohen.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 14 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti në mëngjes do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta, të cilat gjatë ditës do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 4 gradë Celsiusë.

MARKETING