Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, vende vende për të dendura, posaçërisht gjatë natës. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore të vendit e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë.
Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi juglindor.

MARKETING