Numërohen 30% e votave, Erdogan ka 53.6% të votave

Numërohen 30% e votave, Erdogan ka 53.6% të votave

Ka vazhduar publikimi i rezultateve zyrtare nga zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Turqi.
Për momentin janë numëruar 30% e votave, ndërsa vazhdon ta ruaj epërsinë presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan, raporton SHENJA.
Ai deri tani ka 53.6% të votave, ndërsa kundërshtari i tij më i afërte, Kemal Kiliçdarogllu ka 40.4%.
Kandidati tjetër Sinan Ogan ka 5.4% të votave, ndërsa edhe pse u tërhoq nga gara për president, Muharem Inçe deri tani ka 0.6% të votave. /SHENJA/

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif