Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.9 shkallë të Rihterit godet Indonezinë

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.9 shkallë të Rihterit godet Indonezinë

Indonezia ka lëshuar një alarm për cunami pas një tërmeti të fortë të regjistruar në Detin Band, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shkalla e tërmetit ishte 7.9 ballë, në një thellësi prej 131 kilometrash, sipas një vlerësimi fillestar nga agjencia meteorologjike e Indonezisë BMKG.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS) raportoi një magnitudë prej 7.6 ballë dhe një thellësi prej 95 kilometrash, me epiqendrën e tij rreth 368 kilometra në verilindje të Timorit Lindor në Detin Banda.

Nuk ka ende raporte për dëme apo viktima.

MARKETING