Një tërmet është regjistruar mbrëmë në Shkup

Një tërmet është regjistruar mbrëmë në Shkup

Tërmet me magnitudë prej 1.9 ballë sipas Rihterit është regjistruar mbrëmë në orën 01:39 në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ishte nga zona epicentrale e Shkupit.

Sipas të dhënave të deritanishme që disponon observatori, tërmeti është ndjerë nga popullata e qytetit të Shkupit dhe rrethinës, me intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

MARKETING