Nga e premtja kthehet i nxehti në Maqedoninë e Veriut

Nga e premtja kthehet i nxehti në Maqedoninë e Veriut

Të mërkurën do të ketë temperatura më të ulëta të mëngjesit, ndërsa gjatë ditës do të mbizotërojë mot me diell me vranësira mesatare.

Të enjten do të ketë stabilizim kalimtar dhe paraqitje lokale të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, ndërsa pastaj vijon periudhë e motit stabil dhe më i nxehtë.
Temperaturat minimale të mëngjesit nesër dhe pasnesër do të jenë në interval prej 10 deri 18, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 30 gradë Celsius.

MARKETING