Ndjehen sërish lëkundje tërmeti në Turqi

Ndjehen sërish lëkundje tërmeti në Turqi

Nuk ka qetësi për Turqinë. Mediat vendase raportojnë për dy tërmete të tjera që ka lëkundur vendin.

Sipas informacioneve nga Departamenti i Tërmeteve të Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ka rënë pak minuta më parë në Elazig.

Ndërkohë, një tjetër tërmet është raportuar më parë në Bahçesaray të provincës Van. Mësohet se tërmeti kishte një magnitudë prej 4.2 ballë.