Ndeshjet ndaj Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë, Kosova publikon listën për muajin nëntor!

Ndeshjet ndaj Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë, Kosova publikon listën për muajin nëntor!

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e muajit nëntor, të vlefshme për kualifikueset e EURO 2024.

Gjatë nëntorit përfaqësuesja e Kosovës do të luajë kundër Izraelit, takim i prapambetur nga muaji tetor, si dhe do të përballet edhe me Zvicrën e Bjellorusinë.

Në listën e trajnerit Primoz Gliha mungon kapiteni Amir Rrahmani dhe sulmuesi Edon Zhegrova.

Lista e Kosovës për kualifikueset e EURO 2024, për ndeshjet e muajit nëntor:

MARKETING