Milevski publikon emrat e futbollistëve me të cilët do të luaj ndaj Italisë dhe Anglisë!

Milevski publikon emrat e futbollistëve me të cilët do të luaj ndaj Italisë dhe Anglisë!
Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Play-Off Semi Final - Italy v North Macedonia - Stadio Renzo Barbera, Palermo, Italy - March 24, 2022 Italy's Domenico Berardi in action with North Macedonia's Ezgjan Alioski REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Italisë (17 nëntor) në Romë dhe kundër Anglisë në Shkup (20 nëntor).

Në listën e seleksionuesit Bllagoja Milevski për dy ndeshjet e fundit të ciklit eliminator janë këta 25 lojtarë:

PORTIERËT:

Stole DIMITRIEVSKI – Rayo Vallecano, Spanjë

Damjan SHISHKOVSKI – Doxa, Qipro

Igor ALEKSOVSKI – Rabotniçki

MBROJTJA:

Visar MUSLIU – Paderborn, Gjermani

Todor TODOROVSKI – ZTE, Hungari

Nikolla SERAFIMOV – Fehervar, Hungari

Jovan MANEV – Osjek, Kroaci

Ezgjan ALIOSKI – Al Ahly, Arabia Saudite

Bojan DIMOSKI – Akron, Rusi

Ahmet ILJAZOVSKI – Hvidovre, Danimarkë

Stefan ASHKOVSKI – Radnicki Nish, Serbi

MESFUSHA:

Enis BARDHI – Trabzonspor, Turqi

Tihomir KOSTADINOV – Piast Gliwice, Poloni

Arijan ADEMI – Dinamo Zagreb, Kroaci

Jani ATANASOV – Krakov, Poloni

Agon ELEZI – Varaždin, Kroaci

David BABUNSKI – Mezokoveszd, Hungari

Isnik ALIMI – Sepsi, Rumani

SULMI:

Bojan MIOVSKI – Aberdeen, Skoci

Milan RISTOVSKI – Spartak Trnava, Sllovaki

Darko ÇURLINOV – Burnley, Angli

Elif ELMAS – Napoli, Itali

Erdon DACI – Westerlo, Belgjikë

Aleksandar TRAJKOVSKI – Hajduk, Kroaci

Dimitar MITROVSKI – Varaždin, Kroaci

Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve tanë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë është caktuar për më 13 nëntor në Hotel Hilton në Shkup.

MARKETING