Milani në telashe

Milani në telashe

Milani i humbi gjatë ndeshjes me Leçen, testet mjekësore konfirmojnë lëndimin e Leaos dhe kapitenit Kalabria!

Pas dëmtimeve të pësuar dje ndaj Leçes, Rafael Leao dhe Davide Kalabria kryen testet e nevojshme mjekësore mëngjesin e sotëm për të kuptuar shkallën reale të problemeve muskulare përkatëse.

Sulmuesi portugez u largua nga fusha pas vetëm 10 minutash lojë, ndërsa kapiteni ka mbetur në dhomat e zhveshjes pas përfundimit të pjesës së parë.
Rafael Leao, sipas asaj që është ekzaminuar, ka pësuar një dëmtim të shkallës së parë në kofshën e djathtë, ndërsa koha e rikuperimit do të vlerësohet më mirë me detaje në orët në vijim.

Për Kalabrian, megjithatë, një problem më i vogël, duke qenë se ai raportoi një edemë nga mbingarkesa e fleksorit semitendinosus të kofshës së majtë, duke përjashtuar kështu dëmtimet.

MARKETING