Mickoski kritikon kundërshtarët: E plaçkitën dhe e ndanë Maqedoninë!

Mickoski kritikon kundërshtarët: E plaçkitën dhe e ndanë Maqedoninë!

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski, i ka prirë marshit të përkrahësve të partisë së tij të cilët janë mbledhur afër qendërs përkujtimore të Goce Delçevit. Në një fjalim para përkrahësve, kreu opozitar nuk ka kursyer kritikat për kundërshtarët politik.

“E plaçkitën, e plaçkitën dhe e ndanë Maqedoninë”, deklaroi kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski. /SHENJA/