Mbi 2400 viktima nga tërmeti në Afganistan

Mbi 2400 viktima nga tërmeti në Afganistan

Është rënduar bilanci i viktimave nga tërmeti i së shtunës me magnitudë 6.3 në Afganistan. Sipas administratës së talebanëve 2,445 njerëz u vranë nga tërmetet në Afganistan, në lëkundjet më vdekjeprurëse që kanë tronditur vendin malor të prirur nga tërmeti në vite.
Tërmetet e së shtunës në perëndim të vendit goditën 35 km në veriperëndim të qytetit të Heratit.

Ata ishin ndër tërmetet më vdekjeprurëse në botë këtë vit, pasi lëkundjet në Turqi dhe Siri vranë rreth 50,000 në shkurt.

MARKETING