Kushti i vetëm që do ta ndihmonte Benzemën të rikthehej në Evropë

Kushti i vetëm që do ta ndihmonte Benzemën të rikthehej në Evropë

Fati i Karim Benzemas mbetet i panjohur pasi sulmuesi francez zhvillon takime të reja me ekipin e tij aktual, Al Ittihad, për të përcaktuar të ardhmen e tij.

Edhe pse vazhdimësia në Arabinë Saudite nuk është e garantuar, një rikthim në Evropë për lojtarin mund të nënkuptojë një ulje drastike të pagës.

Ngjarjet e fundit nga vendi arab zbulojnë se sulmuesi francez nuk është rehat pas largimit të tij nga Real Madrid.

Tensioni rreth të ardhmes së Benzemas intensifikohet me çdo takim mes lojtarit dhe Al Ittihad. Pavarësisht talentit të tij të padiskutueshëm, mundësia e një rikthimi në Evropë duket se përballet me sfida të mëdha financiare.

Nevoja për të rregulluar pagën e tij për t’iu përshtatur realiteteve financiare të klubeve evropiane përbën një dilemë për sulmuesin pjellor, të cilit mund t’i duhet të marrë vendime të vështira në ditët në vijim.

Sikleti i Benzemas pas largimit nga Real Madridi i shton një shtresë kompleksiteti kësaj situate, duke lënë pezull tifozët dhe vëzhguesit e futbollit. Pasiguria mbi fatin e tij dhe ulja e mundshme e pagave nënvizon natyrën delikate të negociatave në vazhdim dhe sugjeron se kapitulli aktual në karrierën e Benzemas mund të jetë larg zgjidhjes. /Telegrafi/

MARKETING