Juventus zyrtarizon Tiago Djaló

Juventus zyrtarizon Tiago Djaló

Tiago Djaló është futbollisti i ri i Juventusit! Klubi bardhezi zyrtarizoi marrëveshjen me francezët e Lille për mbrojtësin, për të cilin do të paguajë 3.6 milionë euro në tre këste, deri në verën e 2025-ës, shto këtu edhe 4 milionë euro të tjera në formën e bonueseve.

23-vjeçari do të jetë pjesë e “Zonjës së Vjetër” deri më 30 Qershor 2026.
Do të jap gjithçka për Juventusin dhe tifozët. Jam shumë i lumtur dhe është një ditë e rëndësishme për mua. Gjej një ekip të madh dhe me futbollistë me cilësi e me talent. Kam folur me Ueah, me ka folur shumë mirë për ambientin. Edhe gjurin e kam mirë, është vetëm çështje të luajturi”, tha Djaló.

Për drejtuesit bardhezinj, ky shikohet si një investim mjaft i mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa në fund të sezonit do të largohet edhe Alex Sandro, që do të lirojë një vend.

Djaló mund të luajë edhe në krah përveç atij të mbrojtësit të qendrës.

MARKETING