Izraeli godet me artileri rajonet jugore të Libanit

Izraeli godet me artileri rajonet jugore të Libanit

Ushtria izraelite njoftoi se disa objektiva në jug të Libanit u goditën me artileri, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë nga ushtria izraelit thuhet se është dhënë përgjigje ndaj sulmit të ardhur nga ana e Libanit.

Njësitë artilerike të Izraelit goditën objektivat në territoret e Libanit nga është kryer sulmi.

Sipas mediave lokale të Libanit, rajoni Kafr Shuba dhe zonat përreth saj janë goditur në mënyrë intensive.

Ushtria izraelite njoftoi më parë nga ana e Libanit është kryer sulm me raketë ndaj një pike ushtarake të vëzhgimit në Izrael.

MARKETING