(FOTO) Lista e deputetëve që përkrahën ndryshimet në Kodin Penal

(FOTO) Lista e deputetëve që përkrahën ndryshimet në Kodin Penal

Sot është bërë publike lista e emrave të deputeëve që votuan në seancën e djeshme për ndryshime ligjore në Kodin Penal e të cilat pritet që të ulin dënimet për krimet e zyrtarëve të lartë.

Pro këtyre ndryshimeve dër të tjera votuan Ali Ahmeti Talat Xhaferi e menduh Thaçi, ndërsa kundër votuan tre deputetë shqiptarë, Ziadin Sela, Basri Bajrami dhe Hysni Ismaili.

Sipas LSDM-së, ndryshimi i Kodit Penal është në drejtim të harmonizimit të ligjeve të vendit me legjislacionin evropian. Nga VMRO akuzuan partitë në pushtet që me votimin e këtyre ndryshimeve kanë amnistuar kriminelët.

 

 

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif