Fitore minimale ndaj Crystal Palace, Manchester City “i falet” Haaland

Fitore minimale ndaj Crystal Palace, Manchester City “i falet” Haaland

Manchester City vijon të qëndrojë fortë në garën për titull, duke mos iu ndarë kryesuesve të Arsenal.

Skuadra e Pep Guardiolës mori fitoren minimale 0-1 në transfertën e Crystal Palace, duke iu falur Erling Haaland.

“Citizens” diktuan ritmin gjatë gjithë sfidës, megjithatë pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me barazim pa gola.

Në fraksionin e dytë, City tentoi në disa raste të gjente rrjetën, megjithatë avantazhin e morën vetëm në minutën e 77’, moment në të cilin Haaland shënoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dhuroi fitoren ekipit të tij.

Kështu pas kësaj fitoreje Manchester City shkon në kuotën e 61’ pikëve në vend të dytë, 2 pikë me pas se kryesuesit e Arsenal, por me “The Gunners” që ende nuk e ka luajtur takimin e raundit të 27-të të Premier League.

Nga ana tjetër Crystal Palace qëndron në vend të 12-të të renditjes me 27 pikë.