Erdoğan pret në takim presidentin e Azerbajxhanit

Erdoğan pret në takim presidentin e Azerbajxhanit

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, transmeton Anadolu.

Presidenti Erdoğan priti në rezidencën Vahdettin në Istanbul, presidentin azerbajxhanas Aliyev i cili ka zhvilluar një vizitë ngushëllimi dhe mbështetjeje pas tërmeteve të ndodhura në Türkiye.

Takimi mes Erdoğan dhe Aliyev u zhvillua me dyer të mbyllura për mediat.