Ëndrra për të parë kundër Messin dhe Cristianon në Arabinë Saudite duket drejt shuarjes

Ëndrra për të parë kundër Messin dhe Cristianon në Arabinë Saudite duket drejt shuarjes

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë ecur së bashku për shumë vite, ose më saktë ishin të tillë derisa portugezi vendosi të marrë një rrugë tjetër duke pranuar një ofertë nga Arabia Saudite.

Tani historia dukej drejt përsëritjes me ofertën e marrë nga argjentinasi, por optimizmi nuk duket në negociata.

Realiteti është se paratë mund të mos jenë gjithçka në këtë situatë. Nëse lojtarët e tjerë i janë nënshtruar tundimit, Leo Messi për momentin duket se po pret opsione të tjera përpara se të vendosë. Barcelona shpreson për një mrekulli dhe PSG shpreson që ai të qëndrojë.

Duket se ka pak rëndësi që shuma e ofertës është më e lartë. Nuk ka një vendim përfundimtar, por ndjenjat në Arabinë Saudite nuk janë të njëjta për Messin si për Cristianon.

Reklama

Ambasadori dhe imazhi i Arabisë Saudite

Siç ka mësuar MARCA, qeveria saudite ka pranuar të rrisë shifrën e ofertës së bërë në atë kohë ndaj Cristiano Ronaldos.

Oferta shkon deri në 350 milionë euro për secilin nga dy sezonet që u vunë në tryezë për t’i dhënë fund kohës së tij si futbollist, e cila më pas do të zgjatej deri në vitin 2030 si ambasador dhe imazh i Arabisë Saudite.

Është ende herët, por skuadrat e interesuara për argjentinasin, Al Hilal dhe Al-Ittihad, kanë filluar të mendojnë për lojtarë të tjerë, të cilët mund të mos jenë në nivelin e Messit, por janë më të aksesueshëm.

Rivendosja e duelit “CR7 vs Messi” duket se do të duhet të presë.

Tani pritet kalimi i Sergio Ramos në Arabinë Saudie, me Al-Nassr që duket në në krye. /Telegrafi/

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif