E ardhmja e Manes në dyshime për Bayernin, pritet që të zëvendësohet me këtë lojtar

E ardhmja e Manes në dyshime për Bayernin, pritet që të zëvendësohet me këtë lojtar

Bayern Munich thuhet se ka vendosur një çmim prej 20 milionë eurosh për Sadio Mane pasi synojnë të sigurojnë fonde për një transferim të mundshëm të Harry Kane.

Pas një sezoni sfidues në Gjermani, Mane është duke dashur largimin e tij nga Bayerni.

Kampionët gjermanë kanë pasur tashmë dy oferta për Kane të refuzuara nga Tottenham Hotspur, të cilët hezitojnë të lënë sulmuesin e tyre yll. Kane ka treguar i hapur për të shqyrtuar të ardhmen e tij afatgjatë, duke përfshirë një lëvizje jashtë vendit, siç raportohet edhe nga Footballtoday.

Ndërsa Tottenham rrezikon ta humbasë atë në një transferim të lirë vitin e ardhshëm, Bayern po ndjek në mënyrë aktive një sulmues elitar dhe dëshiron të thyejë rekordin e tyre të transferimit për Kane. Prandaj, për të mbledhur fonde, Bayern ka vendosur disa lojtarë, përfshirë Mane, në listën e transferimeve.
Çmimi i Mane është dukshëm më i ulët se ai që Bayern i pagoi Liverpool-it për shërbimet e tij verën e kaluar.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif