Dyshohej se vuante nga zemra, del përgjigja për yllin e Barcelonës

Dyshohej se vuante nga zemra, del përgjigja për yllin e Barcelonës

João Cancelo mungoi në fitoren 3-0 të Barcelonës ndaj Atlético Madrid, pasi një problem në zemër.

Ai u këshillua nga mjekët të mos luante, por që të afërmit zbuluan se ai kishte probleme me zemrën dhe se mund të ishte diçka e trashëguar.

Stafi mjekësor i Barcelonës zgjodhi kujdes dhe e ekzaminoi lojtarin për të parandaluar çdo problem që mund të ndikojë në jetën e futbollistit portugez dhe për të “përjashtuar se kjo është e trashëguar”.
Pas stuhisë, Cancelo mund të ndihet i lehtësuar, pasi testet që iu nënshtruan konfirmuan se lojtari nuk ka asnjë problem me zemrën.
Megjithatë, Fermín López, një nga heronjtë e ndeshjes, nuk e humbi rastin dhe deklaroi se fitoren ia dedikuan Cancelos, “i cili po kalonte një kohë të vështirë”.

MARKETING