Conte do të largohet nga Tottenhami

Conte do të largohet nga Tottenhami

Antonio Conte mori postin e trajnerit të Tottenham në nëntor 2021 me kontratën e tij që skadon në verë.

Sipas raportimeve të fundit, trajneri italian nuk do të rinovojë dhe do të largohet në verë.
Tottenham Hotspur ndodhet në vendin e 5-të të tabelës dhe njerëzit e klubit nuk janë të kënaqur me rezultatet e skuadrës, veçanërisht me humbjet radhazi kundër Arsenalit dhe Manchester City.

Në njëfarë mënyre, sipas të gjitha indikacioneve, rrugët e dy palëve do të ndahen pas disa muajsh.