Chelsea vetëm një pikë e merr në Nottingham

Chelsea vetëm një pikë e merr në Nottingham

Chelsea kthehet me një pikë nga stadiumi “City Ground” në Nottingham.
Skuadra londineze ka barazuar me rezultat 1:1 me Nottingham-in.
Chelsea kaluan në epërsi me golin e Sterling në minutën e 16-të, ndërsa vendasit barazuan në pjesën duke iu falënderuar goli të Aurier pikërisht në minutën e 63-të.

Pas javës së 18-të në Premier League, Chelsea renditet në vend të tetë me 25 pikë dhe Nottingham i 18-ti me 14.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif