. Maqedoni Archives - Page 2 of 1159 - TV-SHENJA

Maqedoni Archive

Austria ndaloi fluturimet drejt Maqedonisë së Veriut

Me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë së koronavirusit, Austria e ka zgjeruar listën e vendeve, për të cilat vlen ndalesa për aterime në aeroportet austriake të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut, ndërsa në listë …

Sot votojnë të sëmurët dhe të burgosurit

Dita e dytë e votimit në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Votojnë të sëmurit, të pafuqishmit, të sëmurët kronikë, të burgosurit, personat në arrest shtëpiak, në shtëpitë e pleqve dhe gjashtë persona të shpërngulur brenda vendit. Sipas të dhënave të fundit të Komisionit …

Parashikimi i motit

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite në pjesët jugore do të ketë vranësira të mëdha dhe kushte për reshje afatshkurtra. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do …