Carlo Ancelotti jo më i paprekshëm, kandidatët që mund ta zëvendësojnë

Carlo Ancelotti jo më i paprekshëm, kandidatët që mund ta zëvendësojnë

Pozicioni i Carlo Ancelottit te Reali duket se po lëkundet ditë pas dite. Drejtuesit e “Los Blancos” janë të zhgënjyer nga barazimi i fundit në fushën e Betisit, që pasoi humbjen në “El Classicon” e Kupës së Mbretit.

Nga Spanja sigurojnë që italiani nuk mund të mbrohet me me suksesin në Champions në fund të sezonit të kaluar.

Disa nga zgjedhjet e tij nuk i kënaqin drejtuesit, si vendimi për të përdorur mbrojtësin e majtë Camavinga në vend të Nachos, ose për të mbajtur Ceballos dhe Asensio në pankinë.