Betejë e drejtpërdrejtë mes ushtarëve ukrainas dhe ruse

Betejë e drejtpërdrejtë mes ushtarëve ukrainas dhe ruse

Ushtarët ukrainas kanë zhvilluar ditën e sotme një betejë të drejtpërdrejtë me tre ushtri ruse ditën e sotme ndërsa pamjet janë publikuar në Twitter.

Në fillim të videos shihen, dy ushtarë ukrainas të cilët po i luftonin tre trupa të forcave kundërshtare me armë dhe granata dore.

Më pas mund të vërehet se ishin të paktën pesë ushtarë të Ukrainës që u larguan nga pozicioni pas përfundimit të aksionit.

Ushtarët ukrainas, sipas pamjeve arritën të plagosnin të tre ushtarët rusë të cilët ishin të rënë në tokë.

Pamjet u xhiruan me dron por nuk dihet se në cilën zonë, ndonëse ishte vijë fronti në fushë të hapur.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif