Bayern Munich “blindon” portën, gjermanët rinovojnë me të dy portierët

Bayern Munich “blindon” portën, gjermanët rinovojnë me të dy portierët

Manuel Neuer dhe Sven Ulreich do të vijojnë të jenë pjesë e Bayern Munich edhe për të paktën një tjetër sezon. Klubi bavarez njoftoi se dyshja e gardianëve ka rinovuar kontratën deri në vitin qershorin e vitit 2025.

Neuer tashmë është rikthyer nga dëmtimi dhe ka rimarrë vendin e tij mes shtyllave ndërsa Ulreich që luajti pjesën e parë të sezonit si titullar, është rikthyer në rolin e zëvendësit të Neuer dhe ka pranuar rolin dytësor në skuadër.

Ndaj, harmonia te rekordmenët gjermanë është e duhura dhe dyshja do të vijojë të punojë së bashku. Neuer është pjesë e Bayern Munich prej vitit 2011 ndërsa nga ana tjetër, Ulreich është bërë pjesë e bavarezëve në vitin 2015, por me një shkëputje kur në sezonin 2020-2021, u aktivizua me Hamburger.

MARKETING