Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

Me datë 14.05.2024 në ora 16:30 në fshatin Dobrejci, Strumicë, zyrtarët policorë nga SPB Strumicë kanë ndaluar D.K (45) nga fshati Dobrejci.

“Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, u gjetën dhe sekuestruan edhe marijuanë, disa kërcell të mbjellë të bimës së kanabisit dhe një peshore digjitale me mbetje marijuanë.

Për rastin është njoftuar prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Strumicë, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit kundër personit do të ngritet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

MARKETING