Barcelona blindon “xhevahirin” e saj të ri, Yamal, klauzola për të 1 miliard euro!

Barcelona blindon “xhevahirin” e saj të ri, Yamal, klauzola për të 1 miliard euro!

Lamin Yamal konsiderohet si “çudia” e re e futbollit botëror dhe, kuptohet, drejtuesit e Barcelonës duan të sigurojnë që 16-vjeçari spanjoll të qëndrojë në radhët e skuadrës për shumë vite.

Në këtë kuadër dhe siç zbulon gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”, sulmuesi i ri tashmë ka nënshkruar një vazhdim të kontratës, para turneut veror të katalanasve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas publikimit, Yamal ka rinovuar bashkëpunimin me Barcelonën deri në vitin 2026 dhe njoftimi përkatës pritet në tetor.

Megjithatë, duke qenë se mosha e tij e re nuk lejon një rinovim shumëvjeçar, “helmetat blu” kanë gati propozimin e zgjatjes për bashkëpunimin e dy palëve, gjë që do të ndodhë sapo Yamal të mbushë 18 vjeç. Dhe klauzola e lirimit në kontratën e spanjollit do të jetë në rendin e një miliard euro!

MARKETING