Ata morën vendimin përfundimtar: Heqin dorë nga transferimi i Kylian Mbappe!

Ata morën vendimin përfundimtar: Heqin dorë nga transferimi i Kylian Mbappe!

Në verë u debatua shumë tema e një transferimi të mundshëm të yllit francez, duke pasur parasysh se PSG mund ta humbasë atë falas në verë. Real Madridi ishte favorit për transferimin e tij, por në fund ylli francez zgjodhi të qëndronte në “Parc des Princes”.

Liverpool ka marrë vendimin përfundimtar për Kylian Mbappe

Ndër skuadrat e interesuara për shërbimet e Mbappes ishte edhe Liverpooli. Interesi i “kormoranëve” për transferimin e ish-kampionit të botës u shfaq në hapësirën publike prej kohësh dhe tashmë shefat në “Anfield” kanë marrë vendimin përfundimtar.

Sipas “DailyMail”, Liverpool nuk ka plane për të nënshkruar me Mbappe në verë, kështu që për momentin opsioni i vetëm për të mund të jetë Real Madrid. Mbappe vazhdon të impresionojë këtë sezon te PSG, duke shënuar 17 gola në 17 ndeshje në të gjitha garat, me dy asistime.

Real Madrid, gati të bëjë ofertën përfundimtare për Kylian Mbappe

Që nga janari, ylli francez do të jetë i lirë të negociojë transferimin e tij në një ekip tjetër, dhe botimi spanjol “Relevo” shkruan se Real Madrid është gati të bëjë një përpjekje të fundit për të nënshkruar me Kylian Mbappe.

“Nëse nuk pranon tani, i mbyllet dera përgjithmonë”,- pohojnë gazetarët spanjolë, të cilët bëjnë të ditur se Real Madridi do t’i bëjë ofertë zyrtare Mbappes në pjesën e parë të 2024. Në këtë mënyrë sulmuesi mund të arrijë pa kontratë në verë, nëse ai zgjedh të mos vazhdojë më me PSG.

Burimi i cituar shkruan se në kampin e Real Madridit “ka optimizëm, por i kontrolluar. Sinjalet e marra sugjerojnë se transferimi mund të realizohej, por një situatë e ngjashme ka ekzistuar edhe në raste të tjera dhe më pas ka dështuar”.

MARKETING