Arrihet marrëveshja, kampionët e Turqisë rinovojnë me sulmuesin

Arrihet marrëveshja, kampionët e Turqisë rinovojnë me sulmuesin

Galatasaray fitoi titullin kampion në Turqi një javë përpara fundit të kampionatit. Skuadra historike siguroi trofeun e madh për herë të 23-të, si asnjë tjetër në futbollin turk.

Gjatë ditës së sotme, drejtuesit e klubit kryeqytetas kanë arritur akordin e rinovimit me një nga lojtarë më të rëndësishëm: Dries Mertens

Sulmuesi belg, autor i 7 golave dhe 4 asisteve gjatë këtij sezoni, ka zgjatur bashkëpunimin me një tjetër vit. Deri në verën e vitit 2024.

36-vjeçari u bë pjesë e Galatasaray gjatë verës së vitit të kaluar, pasi i dha fund aventurës 9-vjeçare me Napolin.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif