Ancelotti: Jemi optimist për ndeshjen e kthimit

Ancelotti: Jemi optimist për ndeshjen e kthimit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, pavarësisht humbjes së pësuar në “Bernabeu”, ka thënë se skuadra e tij e ka dominuar ndeshjen ndaj Barcelonës dhe kjo i jep besim për ndeshjen e kthimit.

“Zhvilluam ndeshjen që dëshironim, nuk erdhi rezultati, por na jep besim për ndeshjen e kthimit. Jemi të kënaqur pasi nuk është e lehtë të kontrollosh ndeshjen siç e bëmë ne kundër një rivali si Barcelona. Ndeshjen e nisëm mirë, por paguam shtrenjtë një gabim individual. Në sfidën e kthimit duhet të zhvillojmë të njëjtin tip loje edhe pse jemi të sigurt se Barcelona nuk do të luaj në të njëjtën mënyrë përballë publikut të tyre”, ka thënë Ancelotti.