Abdixhiku: Mimoza Kusari ka bërë vepër penale pasi ka biseduar me një terrorist si Radojiçiqi

Abdixhiku: Mimoza Kusari ka bërë vepër penale pasi ka biseduar me një terrorist si Radojiçiqi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka komentuar audio incizimin e publikuar të Mimoza Kusarit me Slvako Simiq dhe Milan Radojiçiqit.

Sipas tij kjo është një vepër penale, pasi Kusari-Lila ka biseduar me një terrorist.

“Ky audio-incizim është vepër penale, pasi shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka biseduar me një terrorist. Komunikimi me një terrorist të kërkuar është vepër penale”, tha Abdixhiku.

Ai tha se nëse ndonjëri prej bashkëpunëtorëve të tij do ta bënte të njëjtën gjë do ta shkarkonte.

“Nëse ndonjë bashkëpunëtor i imi do të bisedonte me një terrorist, do ta shkarkoja”, u shpreh ai.

Abdixhiku këto komente i bëri i ftuar në një intervistë në Klan Kosova.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif