. Videolajm – TV-SHENJA

Videolajm Archive

Bardhi bëhet “gazetar” te Levante (VIDEO)

Skuadra e Levantes zhvillon përgatitjet përfundimtare për sezonin e ri në La Liga që nis javën e ardhshme, ndërsa përveç pritjeve që të jetë një ndër lojtarët më të mirë të ekipit, shqiptari Enis Bardhi është në qendër të vëmendjes edhe për …

Vullkan balte në malet e Zvicrës (video)

Në Zvicër, në një zonë në malet Chamoson, është regjistruar një rast kur balta merr pamjet e një shpërthimi vullkani. Kjo pasi prurje e shumta nga përmbytjet, mes to dhe masa e madhe e baltës, nuk janë përballuar dot nga shtretërit. E …

(Video) Sulmi me dronë gjatë fjalimit të presidentit

Pamjet e drejtpërdrejta të fjalimit të presidentit të Venezuelës Nikolla Maduro treguan fillimisht vështrimin shqetësues  të presidentit, e më pas dhjetëra ushtarë që ia mbathën nga vendngjarja, pas shpërthimit. Sipas autoriteteve venezueliane, nga sulmi me dronë mbetën të plagosur 7 ushtarë. autoritetet venezueliane …

Stuhia e pluhurit e kaplon qytetin (Video)

Një stuhi e madhe pluhuri përfshiu kryeqytetin e Arizonës, Phoenix në jugperëndim të SHBA-së të enjten e 2 gushtit. Shërbimi Kombëtar Meteorologjik paralajmëron se stuhia e pluhurit shkakton zero shikueshmëri dhe erërat fryjnë. Stuhia ka shkaktuar dëme të vogla në banesa dhe …

(VIDEO) Pamje të helikopterit të rrëzuar

Tetëmbëdhjetë njerëz kanë mbetur vdekur nga rrëzimi i një helikopteri rus në Siberinë veri-perëndimore, thonë zyrtarët. Ministria e emergjencave të Rusisë tha se MI-8 u rrëzua në orën 10:20 rreth 180 km nga qyteti i Igarka, në territorin e Krasnoyarsk. Të gjithë …