. Basketboll Archives - Page 3 of 18 - TV-SHENJA

Basketboll Archive

Basketboll, Kosova mposht edhe Luksemburgun

Basketbollistët e Kosovës kanë shënuar fitoren e dytë në fazën para-kualifikuese për Botërorin 2023. Kosova triumfoi të dielën në udhëtim ndaj Luksemburgut me rezultatin 84:80, në ndeshjen e Grupit B të para-kualifikimeve. Drilon Hajrizi me 25 pikë ishte realizatori më i mirë …

Kobe Bryant/ Çiklisti xhiroi live vdekjen e tij

Kobe Bryant humbi jetën në një aksident me helikopter më 26 janar në Calabasas, California. Pas vdekjes së tij, tifozët e basketbollit dhe sportit në përgjithësi, kanë qenë duke kaluar një kohë të vështirë duke pajtuar me atë që ndodhi të dielën …

Tjetër postim emocionues i gruas së Bryant

Vanessa Bryant vazhdon ta vuajë humbjen e bashkëshortit Kobe dhe vajzës së saj, Gianna, të cilët vdiqën në një aksident tragjik me helikopter. Legjenda e basketbollit, i cili ndërroi jetë në moshën 41 vjeçare, po udhëtonte me vajzën e tij 13 vjeçare …