. Lajme – TV SHENJA

Lajme Archive

Siri, sofër iftari një kilometër e gjatë

Rreth 7.500 qytetarë të Duma-s, vend ky që ndodhet në afërsi të kryeqytetit të Sirisë, Damask dhe që ndodhet nën rrethimin e regjimit, janë mbledhur në një sofër iftari në ambient të hapur prej 1 kilometër të gjatë, raporton AA. Përmes një …

Parlamenti britanik cak i sulmeve kibernetike

Zyrtarë të Mbretërisë së Bashkuar kanë thënë se janë duke hetuar një sulm kibernetik që goditi sistemin e postës elektronike të Parlamentit britanik. Zëdhënësja e Dhomës së Përfaqësuesve ka thënë se kanë zbuluar disa përpjekje të paautorizuara për të hyrë në rrjet. …

UNITETI mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

Edhe partia UNITETI përmes një komunikate ka përçuar urimet e saj për festën e Fitër Bajramit. “Kryetari i partisë UNITETI, Gjen.Gëzim Ostreni të gjithë besimtarëve mysliman ua uron festën e Fitër Bajramit. Le të jetë kjo festë e shenjtë momenti i solidaritetit …

Edhe Nikolla Gruevski me mesazh urimi për Bajramin

Edhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka uruar besimtarët muslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Festat e mëdha fetare janë mundësi që tu kthehemi vlerave dhe traditave që janë themel i fesë Islame, por edhe feve të tjera. Këto momente t’ua kushtojmë …

Ziadin Sela mesazh urimi për Fitër Bajramin

Edhe kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela përmes një postimi në profilin e tij në facebook, i ka uruar besimtarët muslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit ku besimtarët musliman agjeruan për 29 …