. Kulturë | TV SHENJA

Kulturë Archive

sefedin

Ndërroi jetë aktori Sefedin Nuredini

Mbrëmë është ndarë nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Sefedin Nuredini. Mbledhja komemorative do të mbahet sot në Teatrin e Komedisë në ora 12.00, ndërkohë që varrimi do të bëhet në Varrezat e Butelit, Shkup në ora 14.00. Sefedin Nuredini ishte një …
bujar

Ndahet nga jeta aktori Bujar Lako

Sot është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare, aktori i njohur shqiptar Bujar Lako. Ai ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij, pas një ataku në zemër, raporton AA. Bujar Lako lindi në Tiranë në vitin 1948, ndërsa karrierën …
panairi

Prishtinë, hapet panairi tradicional dimëror

Në kryeqytetin e Kosovës sot për herë të katërt, u hap panairi tradicional dimëror, i organizuar nga Asociacioni i Agjencive Rajonale për Zhvillim (ARDA) në kuadër të projektit “Mbështetja për Zhvillimin Ekonomik Rajonal”, i financuar nga BE-ja dhe i menaxhuar nga Zyra …