. kryesore Archives - Page 2 of 2988 - TV-SHENJA

kryesore Archive

Parashikimi i motit

Moti në vendin tonë do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa nëpër male reshje të borës. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e kohëpaskohshme e fuqishme e cila …

Zëdhënësi i UÇK-së kalon në AlternAtivA

Hajrulla Misini – i njohur me nofkën Komandant Shpati sot ka aderuar në partinë e Afrim Gashit, AlternAtivA. Duke qëndruar në selinë e Alternativës, Shpati edhe zyrtarisht iu bashkua kësaj partie. Kujtojmë se Shpati ka qenë zëdhënës i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe …