. kryesore Archives - TV-SHENJA

kryesore Archive

Afrim Gashi takoi Ambasadoren e Turqisë

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Skender Rexhepi – Zejdi, realizuan takim me ambasadoren e Republikës së Turqisë në vend, znj. Tülin Erkal Kara. Në këtë takim u bisedua për proceset politike dhe momentet historike para të …

Zaev: Ia vlejti Marrëveshja e Prespës (Video)

Në njëvjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, kryeminsitri Zoran Zaev, ka deklaruar se ia ka vlejtë duke pasur parasysh përfitimet e saj. Zaev, gjatë vizitës së tij në Krivolak ku është mbajtur stërvitja “Goditje vendimtare”, tha se vendi tashmë ka shënuar …

Interes i shtuar për shkollat profesionale (Video)

Në mbarë shkollat e mesme të vendit, ka filluar regjistrimi në afat të parë i nxënësve për vitin akademik 2019/2020. Ministria e Arsmit dhe Shkencës këtë vitë ka realizuar fushatë që nxënësit të bëjnë përzgejdhje të shkollave profesionale. Duke u bazuar në …

Kocias: Miku im i dashur Nikolla, bëmë historinë!

Me një fotografi të përbashkët me ministrin e jashtëm Nikola Dimitrov, ish-kreu i diplomacisë greke, Nikos Kocias, në profilin e tij zyrtar të Twitter shënoi përvjetorin e nënshkrimit të Traktatit të Prespës. “Një vit, me mikun tim të dashur, Nikola Dimitrov”, shkroi Kocias. “Bëmë …

Derivatet e naftës me çmime të reja

Nga mesnata për gjysmë denarë do të shtrenjtohet benzina EUROSUPER BS 95 ndërsa çmimi i derivateve tjera mbetet e pa ndryshuar. Kështu ka vendosur sot Komisioni Rregullator për Energjetik. EUROSUPER BS-95 do të kushtoj 67 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të …