. Fotolajm – TV-SHENJA

Fotolajm Archive

Vjeshta në Kapadokia (FOTO)

Kapadokia bën pjesë në Listës e UNESCO-s për “Trashëgiminë Botërore Natyrore dhe Kulturore”. Këto ditë luginat e veshura me ‘oxhaqet e zanave’ dhe formacionet shkëmbore natyrore janë veshur me tonet e ngjyrave të vjeshtës. Çdo vit kjo zonë turistike vizitohet nga rreth …

Zjarret shkaktojnë ndotje (Foto)

Zjarret e mëdha që kanë shpërthyer ditëve të fundit në Indi po i detyrojnë autoritetet që të ndërmarrin masa kundër ndotjes, raporton Reuters. Vitin e kaluar kryeqyteti indian Dehli dhe një pjesë e madhe e Indisë veriore u mbuluan me një smog …

Zgjidhet Miss macja!

 Në komunën Pursaklar të Ankarasë në Turqi, me qëllim të promovimit të maceve të Ankarasë dhe të inkurajimit të dashurisë ndaj kafshëve, është organizuar Festivali i 3-të Ndërkombëtar i Bukurive të Maceve”, raporton Anadolu Agency (AA). Në garën e mbajtur në qendrën …

Kundërshtuesit e marrëveshjes mblidhen para Kuvendit

Në Kuvendin e Maqedonisë sot po vazhdon seanca ku diskutohet procedura e ndryshimeve kushtetuese që janë pjesë e Marrëveshjes së Prespës për zgjidhjen e kontestit të emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Ndërkohë, para ndërtesës së Kuvendit janë duke u mbledhur kundërshtuesit e …

Përmbytje në Kinë, evakuohen mbi 6 mijë persona

Mbi 6 mijë persona janë evakuar në jug të Kinës si pasojë e përmbytjeve, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, lumi Jinsha në Prefekturën Autonomet Tibetane Diqing të provincës Yunnan, ka shkaktuar përmbytje pasi që niveli i tij është …