. Fotolajm – TV-SHENJA

Fotolajm Archive

Pilotja e Kosovës

Forcat e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të kthehen në Ushtri të Kosovës. Shteti 10 vjeçar më në fund po bëhet me Ushtrinë e vet. Liridona Baftjari nga fshati Malishevë në Gjilan, është pilotja e parë e helikopterit nga radhët e …

Messi blen një tjetër avion privat

Lionel Messi është një prej futbollistëve më të paguar në botë dhe së fundi ka blerë një avion privat për familjen e tij që kushton rreth 15 milionë euro. Messi kalon shumë kohë me familjen e tij, gruan dhe 3 fëmijët, të …

Gruevski shëtit në Budapest? (Foto)

Në mediat sociale po qarkullon një foto që thuhet se është bërë në Budapest, ku ish-kryeministri Nikola Gruevski shihet i veshur me një xhaketë të kuqe derisa shëtit në kryeqytetin e Hungarisë. Autenticiteti i fotos ende nuk është konfirmuar. Gruevski më 13 …

Sakrifica për të hyrë në SHBA

Andrea Nicole Arita, 10 vjeçe nga Hondurasi, është pjesë e një karvani të mijëra qytetarëve nga Amerika Qendrore që përpiqen të arrijnë Shtetet e Bashkuara. Ajo zvarriten nëpër një vrimë nën një mur kufiri për të kaluar ilegalisht nga Meksika në SHBA, …

Rrëshqitjet e tokës shkaktojnë viktima

Në provincën e Sumatra-s Veriore në Indonezi si pasojë e reshjeve të dendura të shiut ka ndodhur rrëshqitje e tokës, me ç’rast 7 persona kanë humbur jetën, ndërsa 9 të tjerë janë plagosur, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç raporton gazeta Kompas, në …

Ushtarak ukrainas i kapur nga rusët

Një ushtarak i ndaluar ukrainas dhe anëtar i ekuipazhit të një prej anijeve detare të Ukrainës, e konfiskuar nga shërbimi rus i sigurisë FSB, duket nga një dritare minibusesh jashtë një ndërtese gjykate në Simferopol, Krime. REUTERS /Pavel Rebrov

Hapet panairi “Blej shqip”

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë, organizuan për të pestin vit me radhë panairin tradicional “Blej Shqip” për nder të Ditës së Flamurit. Panairin në sheshin “Skenderbeu” në qendër të Prishtinës e hapën …